Gabriel Harčarik: tento rok sa na Slovensko vrátila výnimočná medzinárodná juniorská súťaž v armwrestlingu pod názvom Junior Visegrad Grand Prix. 8. ročník sa konal 18. februára 2012 v Červeníku a na tejto súťaži je výnimočné to, že tu môžu súťažiť juniori až do 20 rokov (štandardne len do 18 rokov). Spočiatku sa na Junior Visegrad Grand Prix zúčastňovali len zakladateľské krajiny t.j. Slovensko, Česko a Maďarsko, no časom, po vzájomnej dohode, sa umožnil štart aj ďalším krajinám - predstavili sa tu už športovci z Poľska, Belgicka a tento rok i Turecka. Osobne považujem túto súťaž ako najlepšie merítko na posúdenie výkonnosti juniorov, ktorí by mohli štartovať aj na majstrovstvách Európy.
Pre Slovensko bol tento medzinárodný pretek veľmi úspešný, lebo v hodnotení krajín sme opäť zvíťazili (bolo to už po siedmy krát) a k víťazstvu prispeli pretekári z domáceho AWK Červeník, AWK Prešov, AWK Rabča, Lipian ale aj ďalších klubov.
Kategóriu junioriek do 60 kg vyhrala Kušnieriková Andrea z Rabče, keď porazila svoju oddielovú partnerku Juditu Olešovú. V kategórii nad 60 kg vyhrala v napínavom finále domáca pretekárka Lenka Krabová, keď zdolala Lenku Policianovú pomerom 2:1.
V kategórii juniorov do 70 kg ľavou rukou zvíťazil Michal Girášek nad pretekárom z Maďarska, v kategórii do 80 kg vyhral Matúš Kadlec nad Dominikom  Glodom, ktorý si zo 65-ky odskočil až do 80-ky. Najťažšia kategória v ľavej aj pravej ruke patrila jednoznačne najsilnejšiemu pretekárovi podujatia - Martinovi Minarovičovi, ktorý sa úspešne vrátil po operácii ramena.
V pravej ruke do 55 kg vyhrala Zuzana Genčúrova nad domácou pretekárkou v napínavom súboju, do 60 kg opäť dominovala pretekárka z Oravy Andrea Kušnieriková, ktorá porazila Českú reprezentantku Šárku Dařilkovu, kategóriu nad 60 kg bez akéhokoľvek zaváhania vyhrala Lenka Policianová.
Jedine v kategórii chlapcov do 65 kg nevyhral Slovák - tu si zlato odniesol pretekár z Turecka, keď vo finále porazil Maďarského pretekára. V pravačke do 70 kg si jednoznačne poradil Michal Girášek s tureckým reprezentantom, kategória do 75 kg patrila zase jeho oddielovému kolegovi Dominikovi Glodovi - ten v napínavom súboji hneď po štarte porazil silného Maďarského pretekára, ktorý mal na svoje vek extrémne veľké prsty aj ruku. V kategórii do 80 kg prvenstvo získal opäť Matúš Kadlec, aj keď Viktor Hanko ho dokázal raz vo finále poraziť do vrchu - Matúš si však druhý zápas ustrážil a napokon zvíťazil.